Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Pergola nedir?

Pergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelmekte olup, İtalyancada “pergola” yani gölgelik anlamına gelen bir kelimedir.
Sonrasında İtalyanca vasıtasıyla tüm dünya dillerinde aynı ifadeyi içeren evrensel bir kelime haline gelmiştir. Pergola tente sistemi sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilmektedir. Pergola tente sistemi özel tente kumaşıyla güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez tente kumaşı ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan koruyacaktır.

Her alanda uygun kullanılabilir mi?
Evet, her alana göre özel üretim pergola sistemi kurulabilir. Müşterinin istediği özellikler alan boyutu fark etmeksizin imalata alınır ve montajı yapılır.
Kurulum ve montaj ne kadar sürüyor?

Sistem büyüklüğüne göre değişmekte olup ortalama 4 veya 6 hafta sürmektedir.

Pergola tentenin ömrü ne kadardır?
Pergola sistemleri kullanıma göre değişmekte olan ömrü olmaktadır. Pergola ömrü ne kadardır? sorusuna ise kullanılacak olan yer, hava koşulları, kullanılmış malzeme belirleyici olmaktadır. En ucuz pergola tente yaptırmanız sizler için karlı bir alışveriş olmayacaktır. Pergola tente 1 kere yapılır ve uzun yıllar en ufak sorun yaşanmadan kullanılmaktadır.

Tasarım aşamasında kullanılacak olan malzemelerin kalitesi en belirleyici özellik olmaktadır. Kaliteli bir pergola sizler için uzun yıllar kullanılabilmektedir. Pergola tente profesyonel tasarım yapılmakta olup sizlere en verimli kullanacağınız sistemler oluşturulmaktadır. Pergola tente kullanım süresi malzeme kalitesine göre maksimum 10 yıl olarak hesap edilmektedir.
Pergola tente söküp takılabilir mi?
Evet, sistemlerimiz kolay sökülüp takılan bir sistemdir. Taşınmanız veya herhangi bir durumda profesyonel montaj ekibimiz pergolaya zarar vermeden söküp yeniden takabilir.
tr_TRTürkçe